Participants

Adrian Parnau
MC Member
Romania
Agapi-Alexandra Katsarou
MC Substitute
Greece
Aleksandra Pavicevic
Serbia
Alessandra Bertoldo
WG1 Member
Italy
Alp Dinçer
WG1 & WG2 Member
Turkey
Alpay Özcan
MC Substitute; WG1 & WG2 Member
Turkey
Amira Šerifović-Trbalić
MC Member; WG1 & WG2 Member
Bosnia and Herzegovina
Ana Fouto
Portugal
Anja van der Kolk
WG1, WG2, WG3 & WG4 Member
Netherlands
Anna Lavrova
WG1 Member
Netherlands
Antoine Vallatos
WG1 Member
United Kingdom
Ayesha Mirchandani
WG1 & WG2 Member
United Kingdom
Barbara Schmitz-Abecassis
WG1 Member
Netherlands
Barbora Musilova
Czech Republic
Beatrice Cerqueti
WG3 Member
Italy
Benedikt Wiestler
MC Substitute
Deutschland
Bruno Costa
MC Member
Portugal
Burcu Alparslan
WG1 & WG3 Member
Turkey
Calin Gabriel Floare
MC Substitute
Romania
Camille Maumet
WG2 Leader
France
Christos Boskos
MC Member
Greece
Claudia Godi
WG3 Member
Italy
Cyril Pernet
WG2 Vice-Leader
United Kingdom
Daniel Krahulec
Netherlands
Daniëlle van Dorth
WG1 Member
Netherlands
Domènec Puig
MC Substitute; WG1 Member
Spain
Ece Ercan
WG1 Member
Netherlands
Elies Fuster-Garcia
MC Substitute
Norway
Elli Paal
MC Member; WG3 Member
Estonia
Elsa Gomez Ruiz
Spain
Enrico De Vita
MC Substitute
United Kingdom
Erica Silvestri
WG1 Member
Italy
Esin Ozturk
WG1 & WG2 Member
Turkey
Esther Warnert
MC Chair
Netherlands
Evita Wiegers
WG1 & WG3 Member
Netherlands
Fatemehsadat Arzanforoosh
WG1 Member
Netherlands
Fran Borovecki
WG4 Vice-Leader
Croacia
Francesca Benedetta Pizzini
MC Member, WG2, WG3 & WG4 Member
Italy
Frank Riemer
Deutschland
Frederik Barkhof
WG3 Member
Netherlands
Gareth Barker
WG2 Member
United Kingdom
Gerrit H. Gielen
MC Substitute
Deutschland
Gökçe Hale Hatay
WG1 & WG2 Member
Turkey
Golestan Karani
Italy
Guilherme Cassia
WG1 Member
Brazil
Hande Halilibrahimoglu
WG1 & WG2 Member
Turkey
Henk Mutsaerts
WG2 & WG3 Member
Netherlands
Ioannis John Toliopoulos
WG3 Member
Greece
Irène Brumer
WG1 & WG3 Member
Germany
Jan Petr
WG3 Leader
Deutschland
Jannie Wijnen
WG1 Member
Netherlands
Jennifer Linn
WG3 Member
Germany
Jesper Folsted Kallehauge
MC Member
Denmark
Joana Pinto
WG5 Vice-Leader; MC Substitute
United Kingdom
Johan Koekkoek
WG2 Member
Netherlands
John Healy
MC Member; WG1 Member
Ireland
Juan M Garcia-Gomez
MC Member; WG2 Member
Spain
Julia Furtner
Austria
Karin van Garderen
WG1 Member
Netherlands
Kathinka Kurz
WG3 Member
Norway
Kathleen Curran
WG1 Member
Ireland
Kathleen Schmainda
COST International Partner Country; WG1 & 3 Member
USA
Kim Mina
WG1 Member
United Kingdom
Kim van de Ven
WG4 Member
Netherlands
Klara Holikova
Czech Republic
Kyrre Emblem
WG1 Vice-Leader
Norway
Laura Mancini
United Kingdom
Lukasz Zarudzki
Poland
Lydiane Hirschler
WG1 Leader
Netherlands
Magdalena Sokolska
WG1 & WG3 Member
United Kingdom
Magdalena Stoeva
MC Member; WG5 Member
Bulgaria
Malcolm Vella
MC Member; WG3 Member
Malta
Manuela Moretto
WG1 Member
Italy
Marco Castellaro
WG1 & WG3 Member
Italy
Marek Chmelik
MC Member; WG3 Member
Slovakia
Margarida Julià-Sapé
WG1, WG2 & WG3 Member
Spain
Maria A. Fernandez-Seara
MC Member; WG1 & WG3 Member
Spain
Maria de la Iglesia Vayá
WG2 Member
Spain
Maria Francesca Spadea
MC Member
Italy
Maria Luisa Garcia-Martin
MC Substitute
Spain
Maria Pelechrini
MC Substitute
Greece
Marion Smits
WG4 Leader
Netherlands
Matthew Grech-Sollars
WG1 & WG3 Member
United Kingdom
Matthias Van Osch
WG1 & WG4 Member
Netherlands
Michael Chappell
WG1 Member
United Kingdom
Michal Bittsansky
WG3 Member
Slovakia
Mike Schmainda
Other (e.g. observer, etc)
USA
MilosMojovic
Serbia
Mitko Kostov
MC Member
North Macedonia
Mohamed Jiddane
COST Near Neighbour Country
Morocco
Moss Zhao
MC Substitute; WG1 Member
UK
Nico Sollmann
WG3 Member
Germany
Nicoletta Anzalone
WG1 & WG3 Member
Italy
Niels Verburg
WG3 Member
Netherlands
Ömer Kartal
MC Substitute
Turkey
Otto Moelby Henriksen
WG1 Member
Denmark
Ozge Can
WG1 & WG2 Member
Turkey
Özgür Öztekin
MC Member; WG5 Member
Turkey
Pablo Dominguez Echavarri
WG1 & WG3 Member
Spain
Patricia Clement
WG5 Leader & Science Communication Officer
Belgium
Patrícia Figueiredo
ITC Conference Grant Coordinator
Portugal
Patrick Hales
WG3 Member
United Kingdom
Paula Croal
United Kingdom
Peter Stanchev
MC Member; WG2 Member
Bulgaria
Pilar López Larrubia
WG1 Member
Spain
Radim Jancalek
MC Vice-Chair
Czech Republic
Reuben Grech
MC Member; WG3 Member
Malta
Richard Wise
Italy
Rita Nunes
WG1 Member
Portugal
Rosa Ayesa-Arriola
MC Substitute; WG2 Member
Spain
Ruben Nechifor
MC Member; WG1, WG2 & WG3 Member
Romania
Sandra Tecelão
MC Member; WG2 Member
Norway
Saritha Unnikrishnan
MC Member; WG1 Member
Ireland
Senol Piskin
WG1, WG2 & WG3 Member
USA
Sibel Bayramoğlu
WG1 & WG3 Member
Turkey
Silviu Matu
MC Substitute
Romania
Simonida Crvenkova
MC Member
North Macedonia
Stephan Kaczmarz
WG3 Member
Germany
Teresa Nunes
Portugal
Thomas Booth
MC Member; WG1 & WG3 Member
United Kingdom
Tina Smets
Belgium
Triantafyllos Stylianopoulos
MC Member
Cyprus
Udunna Anazodo
COST International Partner Country
Canada
Umberto Villani
WG1 Member
Italy
Vasileios K. Katsaros
MC Member; WG2 & WG3 Member
Greece
Vera C Keil
WG3 Vice-Leader
Germany
Xavier Golay
United Kingdom
Yelda Özsunar
STSM Coordinator
Turkey
Yulun Wu
WG1 Member
Netherlands
Zahra Shams
Netherlands