Management Committee

Adrian Parnau
MC Member
Romania
Agapi-Alexandra Katsarou
MC Substitute
Greece
Aleksandra Pavicevic
MC Member; WG1 Member
Serbia
Alpay Özcan
MC Substitute; WG1 & WG2 Member
Turkey
Amira Šerifović-Trbalić
MC Member; WG1 & WG2 Member
Bosnia and Herzegovina
Benedikt Wiestler
MC Substitute; WG1 Member
Germany
Bruno Costa
MC Member; WG1 Member
Portugal
Calin Gabriel Floare
MC Substitute
Romania
Camille Maumet
WG2, WG4 & WG5 Leader
France
Christos Boskos
MC Member
Greece
Cyril Pernet
WG2 Vice-Leader
Denmark
Domènec Puig
MC Substitute; WG1 Member
Spain
Elies Fuster-Garcia
MC Substitute; WG1 Member
Norway
Elli Paal
MC Member; WG3 Member
Estonia
Enrico De Vita
MC Substitute
United Kingdom
Esther Warnert
MC Chair
Netherlands
Fran Borovecki
WG4 Vice-Leader; WG5 Member
Croacia
Francesca Benedetta Pizzini
MC Member, WG2, WG3 & WG4 Member
Italy
Gerrit H. Gielen
MC Substitute
Germany
Igor Petrušić
MC Member; WG1 & WG2 Member
Serbia
Jan Petr
WG3 Leader, WG1 & WG2 Member
Germany
Jesper Folsted Kallehauge
MC Member; WG3 Member
Denmark
Joana Pinto
WG5 Vice-Leader; MC Member
United Kingdom
John Healy
MC Member; WG1 & WG5 Member
Ireland
Juan M Garcia-Gomez
MC Member; WG2 Member
Spain
Kyrre Emblem
WG1 Vice-Leader
Norway
Lydiane Hirschler
WG1 Member
Netherlands
Magdalena Stoeva
MC Member; WG5 Member
Bulgaria
Malcolm Vella
MC Member; WG3 Member
Malta
Marek Chmelik
MC Member; MC1 & WG3 Member
Slovakia
Maria A. Fernandez-Seara
MC Member; WG1, WG2 & WG3 Member
Spain
Maria Francesca Spadea
MC Member; WG1 & WG2 Member
Italy
Maria Luisa Garcia-Martin
MC Substitute
Spain
Maria Pelechrini
MC Substitute; WG1, WG2 & WG3 Member
Greece
Marion Smits
WG4 Leader
Netherlands
Marios-Nikos Psychogios
MC Member
Switzerland
Milos Mojovic
MC Member; WG1 & WG3 Member
Serbia
Mitko Kostov
MC Member; WG2 & WG5 Member
North Macedonia
Ömer Kartal
MC Substitute
Turkey
Özgür Öztekin
MC Member; WG5 Member
Turkey
Patricia Clement
WG5 Leader & Science Communication Officer
Belgium
Patrícia Figueiredo
ITC Conference Grant Coordinator; WG1, WG2 & WG3 Member
Portugal
Peter Sporns
Switzerland
Peter Stanchev
MC Member; WG2 Member
Bulgaria
Radim Jancalek
MC Vice-Chair
Czech Republic
Reuben Grech
MC Member; WG3 Member
Malta
Rosa Ayesa-Arriola
MC Substitute; WG2 & WG5 Member
Spain
Ruben Nechifor
STSM Coordinator, WG1, WG2, WG3 & WG5 Member
Romania
Sandra Tecelão
MC Member; WG2 Member
Norway
Saritha Unnikrishnan
MC Member; WG1, WG2, WG3, WG4 & WG5 Member
Ireland
Silviu Matu
MC Substitute
Romania
Simonida Crvenkova
MC Member
North Macedonia
Thomas Booth
MC Member; WG1, WG2, WG3, WG4 & WG5 Member
United Kingdom
Triantafyllos Stylianopoulos
MC Member
Cyprus
Vasileios K. Katsaros
MC Member; WG1, WG2 & WG3 Member
Greece
Vera C Keil
WG3 Vice-Leader; WG1 Member
Germany
Yelda Özsunar
MC Member; WG3 Member
Turkey